دهان و دندان،محافظت از دندانها با قرقره کردن روغن ،تاکنون در مورد قرقره کردن روغن چیزی شنیده اید؟ شاید این کار را تا به حال نشنیده باشید اما این روش یکی از روش های موجود در طب سنتی است. کد خبر: ۷۴۱۱۸. تاریخ: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳. دهان و دندان،محافظت از دندانها با قرقره کردن روغن ،تاکنون در مورد قرقره کردن روغن چیزی شنیده اید؟ شاید این کار را تا به حال نشنیده باشید اما این روش یکی از روش های موجود در طب سنتی است که گفته می شود خواص فراوانی دارد. قرقره کردن روغن یکی از روشهای محافظت از دند ...

محافظت از دندانها با قرقره کردن روغن
دهان و دندان،محافظت از دندانها با قرقره کردن روغن ،تاکنون در مورد قرقره کردن روغن چیزی شنیده اید؟ شاید این کار را تا به حال نشنیده باشید اما این روش یکی از روش های موجود در طب سنتی است
کد خبر: ۷۴۱۱۸
تاریخ: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
محافظت از دندانها،قرقره کردن روغن ،سلامت دندان ها

دهان و دندان،محافظت از دندانها با قرقره کردن روغن ،تاکنون در مورد قرقره کردن روغن چیزی شنیده اید؟ شاید این کار را تا به حال نشنیده باشید اما این روش یکی از روش های موجود در طب سنتی است که گفته می شود خواص فراوانی دارد.

قرقره کردن روغن یکی از روشهای محافظت از دندانها در طب سنتی آیورودا متعلق به هند است و به 3000 تا 5000 سال پیش باز می گردد. بر اساس این طب هندی گرداندن هر نوع روغن در دهان می تواند دندانهایشما را سفید کرده، باکتری های دهان را کاهش داده، لثه ها و فکتان را تقویت کرده، پوستتان را تقویت نموده، سینوس ها را تمیز و از بوی بدن دهان جلوگیری کند. همچنین بدن را در مقابل مشکلات قلبی و آلزایمر مقاوم می سازد.

تحقیقات محدودی که همگی به سال 2008 و 2009 باز می گردد، نشان می دهد که استفاده از روغن بخصوص روغن نارگیل می تواند از تشکیل پلاک به روی دندانها جلوگیری کند. اما شواهد اندکی در این باره وجود دارد و متخصصان معتقداند که بهتر است توقع زیادی از قرقره کردن روغن نداشت. کارشناسان معتقداند که این روش سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرد، فقط اطلاعاتی از آن ثبت نشده است. به همین دلیل نمی توان اعتراضی به آن کرد و تنها باید به بررسی آن پرداخت.

قرقره کردن روغن مادامی که آن را نبلعید مشکلی برایتان به وجود نخواهد آورد، اما اگر مزه روغن را دوست دارید سعی کنید روغن غیر حیوانی و غیر شیمیایی استفاده کنید.

نتیجه گیری آن است که قرقره کردن روغن کاری ساده و ارزان قیمت است. اما همچنان شواهدی مبنی بر تاثیرات آن وجود ندارد. اما اگر دندانهایتان را دوست دارید بهتر است تا زمانی که دلایل علمی این درمان مشخص نشده است، سعی کنید روزی دو بار و هر بار دو دقیقه دندانهایتان را مسواک بزنید.

منبع : nikoo.com
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه