در مورد کک و مک , کک و مک,در مورد کک و مک,کک و مک چيست,انوع کک و مک,درمان کک و مک,مشکل پوستي ,پيشگيري از کک و مک ,درمان با ليزر کک و مک ,پوست و مو,ایران مطلب

کک و مک,در مورد کک و مک,کک و مک چيست,انوع کک و مک,درمان کک و مک,مشکل پوستي ,پيشگيري از کک و مک ,درمان با ليزر کک و مک ,پوست و مو,ایران مطلب

کک و مک چیست؟

انواع آن کدامند؟

کک و مک چگونه افزایش می‌‎یابد؟

چه راه‌هایی برای پیشگیری از آن وجود دارد؟

درمان این مشکل پوستی چگونه است؟


آیا درمان با لیزر سبب بهبود قطعی کک و مک می‌شود؟

کک و مک نقاط صاف و گردی هستند که بدون نظم خاصی بر روی پوست ایجاد و پخش می‌شوند مخصوصا پس از تماس مکرر با تابش خورشید و بالاخص در افرادی با پوست سفید و روشن. کک و مک‌ها همیشه از رنگ پوست اطراف خود تیره‌ترند؛ چرا که آن‌ها در نتیجه باقیماندن رنگدانه‌های تیره پوست  به نام ملانین ایجاد می‌گردند.

انوع کک و مک

کک و مک‌ها دو گونه اساسی دارند

1- لکه‌هایی صاف و بدون برجستگی به رنگ قرمز یا قهوه‌ای روشن که نوعا در طی ماه‌های آفتابی ظاهر و در زمستان ناپدید می‌شوند و بیشتر در افرادی با پوست‌های روشن و در خانواده‌هایی با زمینه ارثی دیده می‌شود.

 2- لکه‌های برنزه کوچک، قهوه‌ای و یا سیاه که در فصل زمستان هم ناپدید نمی‌شوند. اگر چه این نوع کک و مک معمولا یک نوع از سندروم ژنتیکی پوست می‌باشد هیچ ربطی به بالا رفتن سن و پیری ندارند و بیشتر در افرادی با آمادگی‌های ژنتیکی ظاهر می‌شوند.

اصطلاح لکه‌های کبدی کاملا اشتباه است چرا که هیچگونه ارتباطی بین این لکه‌ها و کبد وجود ندارد و عموما در افراد پیرتری که بدون استفاده از کرم‌های ضدآفتاب در معرض تابش خورشید قرار می‌گیرند بیشتر ظاهر می‌شوند.

 کک و مک چگونه افزایش می‌یابند؟ نور خورشید و تابش‌های برنزه کننده اشعه ماوراء بنفش را منتشر می‌کنند. و سبب تشدید کک و مک می‌شوند.

چطور می‌توان از بروز کک و مک پیشگیری کرد؟

 هر کس آمادگی ژنتیکی برای ایجاد کک و مک را دارد باید حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نماید.

درمان

·        استفاده از کرم‌های سفیدکننده

·        درمان داروئی

·        درمان به روش پیلینگ

·        انجماد ملایم

·        درمان با لیزر

منبع : رادیو سلامت

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه